Predajne Slnečnica: Kvačalova 49 a 26, 821 08 Bratislava
Tel: 02 555 66 711, 0948 323 224 Pon-Pia :9.00-19.00 Sob:9.00-12.30
Sója estrogén - nápoj 350g

Sója estrogén - nápoj 350g

Tento tovar už nie je na sklade s týmito parametrami, ale je k dispozícii s inými.

Cena

3,99 € s DPH

Cena bez DPH: 3,35 €

  • Dostupný

Hmotnosť: 400 g

Výrobca/Dovozca: ASP

Objed. číslo: 3724

Zloženie: kukuričný sirup, rastlinný olej, sójový lecitín, sójová bielkovina, sójová vláknina, sójový izoflavón, inulín, dicalcium phosphate, fruktóza, stabilizátor fosforečnan draselný, vitamín D, emulgátor, E472e.

Sója je plodina, ktorá obsahuje proteíny, nenasýtené mastné kyseliny, izoflavóny (daidzin a genistin). Izoflavóny sú látky s účinkami podobnými ženskému hormónu estrogénu. V dostatočnej koncentrácii vyvolávajú pozitívne estrogénové efekty bez negatívnych účinkov. Sójové izoflavóny sa významne líšia od syntetických estrogénov v tom, že sú ľahko štiepiteľné, neukladajú sa v tkanivách a v tele nezostávajú dlho. Vedci preukázali, že strava bohatá na sóju a sójové estrogény má vplyv na srdcovo-cievne choroby (zabránenie oxidácie LDL cholesterolu a zvýšenie hladiny HDL cholesterolu, zníženie krvného tlaku), osteoporózu, memopauzu, potlačenie stresovej odpovede, zhubné choroby (rakovina prsníka), má pozitívne účinky pri predchádzaní starnutia pleti a pokožky .
Sójaestrogén je výrobok, ktorý obsahuje izoflavón (rastlinný estrogén vo zvýšenej koncentrácii, ktorý je získaný ako výťažok zo sójových bôbov), inulín (prebiotikum zvyšujúce biologickú dostupnosť sója estrogénu), sójovú bielkovinu, vápnik a vitamín D. Týmto zložením sa líši od bežne dostupných výrobkov, výrobok ako aj jeho receptúra sú chránené Úradom priemyselného vlastníctva SR.

Na prípravu 100 ml nápoja použijeme 10 g prášku ( 1 polievková lyžica),ktorú doplníme do 100 ml teplou alebo studenou vodou a zamiešame. Na prípravu studeného nápoja použijeme mixér.

Dávkovanie

Pri riedení ( 100g = 1 l ) 0,5 l nápoja obsahuje cca 120 mg fytoestrogénu. Doporučená udržiavacia denná dávka je 70 - 80 mg fytoestrogénov. Pre zvýšenie účinnosti a pri intenzívnejšom pôsobení doporučujeme dennú dávku 100 - 120 mg/deň. Dávku treba prispôsobiť fyzickej zaťaženosti organizmu,užívať dvakrát denne.

Výživové vplyvy užívania sója estrogénu

  • zmiernenie negatívnych príznakov menopauzy
  • pozitívne estrogénové efekty, korekcia hormonálnej nerovnováhy
  • zmiernenie znižovania hustoty kostného tkaniva, osteoporózu
  • prevencia rakoviny prsníka (genistein - antikarcinogén)
  • silné antioxidačné účinky - lapač voľných radikálov
  • napomáha znížiť potrebnú dávku inzulínu pri cukrovke typu 2
  • podpora pri predchádzaní starnutia pleti a pokožky (zvýšenie elasticity bunky).
Nastavenia cookies