Predajne Slnečnica: Kvačalova 49 a 26, 821 08 Bratislava
Tel: 02 555 66 711, 0948 323 224 Pon-Pia :9.00-19.00 Sob:9.00-12.30
Zelený jačmeň 120g bio

Zelený jačmeň 120g bio

Tento tovar už nie je na sklade s týmito parametrami, ale je k dispozícii s inými.

Cena

18,49 € s DPH

Cena bez DPH: 15,41 €

  • Momentálne NIE JE k dispozícií

Hmotnosť: 120 g

Výrobca/Dovozca: Green Bay

Objed. číslo: 4186Zelený jačmeň BIO 125g

Zloženie: 100% BIO sušený mladý zelený jačmeň
Krajina pôvodu: Nový Zéland

Zelený jačmeň z Nového Zélandu
Mladý zelený jačmeň GREEN BAY je veľmi šetrne spracovaný prášok. Získava sa z mladého jačmeňa pestovaného na rodinnej BIO farme čistých aluviálnych polí Nového Zélandu, ktoré sú bohaté na minerály a ktoré sa nachádzajú ďaleko od priemyselných zón. Chlorofyl, známy aj ako "zelený životabudič", je životnou a jedinečnou súčasťou listov mladého jačmeňa. Už samotné mladé listy zeleného jačmeňa sú bohaté na proteíny, predstavujú komplexnú zložku potravy. Neobsahujú žiaden cholesterol a sú ľahšie stráviteľné ako mladá pšenica.

Nutričné vlastnosti
Listy mladého zeleného jačmeňa obsahujú širokú paletu nutričných zložiek (medzi inými mnohé vitamíny, enzýmy, minerály - až 9 krát viac ako špenát) a sú bohaté na aminokyseliny (18 druhov, z toho 8 esenciálnych). Vitamíny v zelenom jačmeni sú ľahko vstrebávateľné a antioxidanty poskytujú dôležitú podporu imunitnému systému. Z výživového hľadiska patrí jačmeň medzi najhodnotnejšie živé (RAW) "zelené potraviny". Aj vďaka týmto vlastnostiam je mladý jačmeň zaraďovaný medzi tzv. SUPERFOODS.

Detoxikácia
celková rovnováha - vysokoúčinné čistenie - spracovanie toxínov
V dnešnej dobe sme neustále vystavení toxínom a náš organizmus je pod neustálym stresom. Mnohokrát podceňujeme naše zdravie a stravu, ktorú prijímame. Náš organizmus preto určite privíta a ocení kvalitný doplnok stravy. Chlorofyl, zelené farbivo, ktoré sa nachádza v zelenom jačmeni, zabraňuje množeniu sa mikroorganizmov v tele. Vďaka silným antibakteriálnym schopnostiam pôsobí ako čistiaci agens, ktorý odstraňuje toxíny z pečene, zatiaľ čo tráviace enzýmy nám umožňujú kvalitne spracovať stravu v črevách.

Imunitný systém
prvotná a najlepšia obrana - hojnosť nutričných látok - protizápalové schopnosti
Tým, že nás imunitný systém neustále ochraňuje a dynamicky reaguje na vplyvy vonkajšieho prostredia, plní významnú úlohu pri ochrane nášho zdravia. Mladý jačmeň je jedným z najlepších zdrojov beta karoténu (vitamín A), ktorý má obrovský význam pre správne fungovanie imunitného systému. Taktiež obsahuje železo, kyselinu listovú, horčík a zinok, ktoré sú dôležité pri tvorbe červených krviniek.

Trávenie
živá energia - regenerácia buniek - bez lepku
Mladý jačmeň napĺňa organizmus chlorofylom a prináša obrovské množstvo nutričných látok v tej najvitálnejšej forme. Táto skupina vitamínov, minerálov, aminokyselín, esenciálnych mastných kyselín, antioxidantov a vysoko stráviteľných cukrov napomáha regenerácií buniek a celkovej podpore zdravia. Keďže sa v mladom jačmeni lepok prirodzene nenachádza, je vhodný aj pre bezlepkovú diétu.

pH rovnováha
optimálna rovnováha - výborné zásadotvorné vlastnosti - neutralizuje prekyslený organizmus
Keď je organizmus prekyslený, splodiny metabolizmu zostanú uväznené v bunkách a nemôžu byť efektívne spracované. Chlorofyl ma výborné zásadotvorné vlastnosti, ktoré umožňujú mladému jačmeňu plniť veľmi dôležitú úlohu pri obnove rovnováhy v organizme. Dostatok energie, zlepšenie trávenia a zdravá pokožka sú spojené so správnym pH, ktoré je taktiež podmienené príjmom optimálneho množstva vápnika obsiahnutého v mladom jačmeni.

Zelený jačmeň pôsobí prospešne taktiež pri:
celkovej rekonvalescencii organizmu, v boji s civilizačnými chorobami, kožných problémoch, zápche, chudokrvnosti, vysokom krvnom tlaku, srdcovocievných ochoreniach, celkovej vyčerpanosti, redukcii telesných pachov....

Príprava a užívanie
Začnite s pridaním 1 čajovej lyžičky prášku do jedla alebo nápoja a postupne v priebehu 6 týždňov dávku zvýšte na jednu polievkovú lyžicu na deň. Pokiaľby sa vyskytli bolesti hlavy alebo iné detoxikačné symptómy, znížte dávkovanie a pite veľa čistej vody. Najlepšie účinky sa dostavia pri pravidelnom užívaní - aspoň 4 dni v týždni - počas 3-6 mesiacov. Pre zachovanie mikronutričných látok by sa prášok mladého jačmeňa nemal zahrievať nad 40 °C. Nie je náhradou pestrej stravy.